KONTAKT

7 dni w tygodniu od 7 do 22

}

TERMIN REALIZACJI

Nawet następnego dnia

TRANSPORT

Profesjonalnie HDS-em

MONTAŻ

W przygotowanym wykopie

Obszar działania – Rybnik i okolice

Jesteśmy firmą działającą w obszarze Rybnika i jego okolic. Nasza specjalność to dostarczanie zbiorników na miejsce przy użyciu naszego dedykowanego transportu. Jeśli planujesz zainstalować nowy zbiornik lub wymienić istniejący, zachęcamy do kontaktu z nami jak najwcześniej.

Zapraszamy do kontaktu.

GWARANCJA ATRAKCYJNEJ CENY

Nasz odział firmy w Rybniku – dobreszamba.pl

Jesteśmy liderem na polskim rynku, specjalizującym się w produkcji i montażu uniwersalnych zbiorników betonowych. Nasza oferta jest niezwykle wszechstronna, ponieważ dostarczamy zbiorniki betonowe, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach. Nasze betonowe zbiorniki są wykonane z najwyższej jakości betonu B25W8 i cechują się solidnością oraz wytrzymałością.

Nasze zbiorniki betonowe są wyjątkowe ze względu na technologię wykonania. Wykorzystujemy odlew w monolicie, co oznacza, że ścianki i dno zbiornika są odlewane razem, co gwarantuje ich solidność i trwałość. Każdy nasz zbiornik przechodzi rygorystyczną 72-godzinną kontrolę zakładową, aby zapewnić absolutną szczelność i ułatwić odbiór budowlany. Ponadto, nasze zbiorniki są montowane przy użyciu kleju wodo-mrozoodpornego, co zapewnia ich trwałość nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Nie korzystamy z zwykłej pianki, co podkreśla nasze podejście profesjonalne i dbałość o jakość naszych produktów. Jeśli potrzebujesz solidnych i niezawodnych zbiorników betonowych do różnych celów, jesteśmy gotowi służyć pomocą i dostarczyć rozwiązania spełniające Twoje potrzeby.

ZADZWOŃ – DORADZIMY W WYBORZE ZBIORNIKA

Oferujemy zbiorniki betonowe o poniższych parametrach

Dostępne rozmiary (długość x szerokość x wysokość):

Wymiary zbiornika: 240x105x110

Wymiary wykopu: 300x150x160

Wymiary zbiornika: 240x200x105

Wymiary wykopu: 300x250x160

Wymiary zbiornika: 240x200x135

Wymiary wykopu: 300x250x180

Wymiary zbiornika: 240x200x150

Wymiary wykopu: 300x250x200

Wymiary zbiornika: 300x240x140

Wymiary wykopu: 350x300x200

Wymiary zbiornika: 300x240x170

Wymiary wykopu: 350x300x220

Wymiary zbiornika: 350x240x170

Wymiary wykopu: 400x300x220

W naszej ofercie posiadamy również zbiorniki:

 • jednokomorowe,
 • dwukomorowe,
 • trzykomorowe.
W cenę zbiornika betonowego standardowo wchodzi:
 • 1 zbiornik betonowy,
 • 1 kominek rewizyjny (50cm),
 • właz betonowy,
 • pokrywa (zbrojona).
Realizujemy specjalne zamówienia na:
 • grubszą i podwójnie zbrojoną płytę najazdową,
 • przegrodę (przy realizacjach zamówień na zbiorniki betonowe wielokomorowe),
 • właz żeliwny.

Dla każdego zbiornika wystawiamy komplet dokumentów:

zbiorniki betonowe - deklaracja właściwości użytkowychszamba betonowe - atest higieniczny

Co mówią nasi klienci ..

Operacja została przeprowadzona szybko i sprawnie, zaledwie w ciągu 2 dni. Pierwszego dnia zespół poświęcił na przygotowanie wykopu, natomiast drugiego dnia umieszczono w nim konstrukcję żelbetonową. Warto zauważyć, że kluczowym elementem było odpowiednie wcześniejsze zamówienie koparki, co wpłynęło na płynność działań. Na podstawie mojego doświadczenia, mogę śmiało polecić tę firmę innym, mając pewność, że wykonają swoje zadanie profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami.

Władysław Z.

Rybnik, Szambo betonowe 6m3

Mimo że potrzebowałem sporych rozmiarów betonowego zbiornika o powierzchni 12 metrów kwadratowych, to cały proces okazał się niezwykle bezproblemowy. Okazało się, że tak duże zbiorniki są dostępne praktycznie zawsze, co było miłym zaskoczeniem. Po początkowych ustaleniach, w zaledwie 2 dni otrzymałem telefon informujący mnie, że zbiornik jest już w drodze do mnie. Chciałbym gorąco polecić tę firmę innym zainteresowanym, ponieważ moje doświadczenie było bardzo pozytywne.

Julian W.

Gdańsk, Szambo betonowe 12m3

Skontaktowałem się telefonicznie, aby uzyskać więcej informacji, ponieważ nie mam specjalistycznej wiedzy na temat betonowych zbiorników. W krótkiej rozmowie z pracownikiem, udało się dopasować szambo do moich indywidualnych potrzeb. Tydzień później zbiornik został już zamontowany na miejscu. Obecnie, gdy budowa domu została ukończona, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z działania szamba. Nie ma w nim żadnych nieprzyjemnych zapachów, dlatego uważam, że warto zainwestować w produkt, który jest atestowany i spełnia wszelkie normy jakości.

Kazimierz A.

Rzeszów, Szambo betonowe 4m3

Wypełnij formularz

Zostaw swoje namiary. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej będzie to możliwe.

11 + 2 =

FAQ – CZYLI O CO PRZEWAŻNIE PYTAJĄ NASI KLIENCI

Jakie dokumenty muszę złożyć w urzędach przed rozpoczęciem budowy szamba?
Zbiornik betonowy (szambo) o pojemności do 10m3 nie wymaga konieczności uzyskania pozwolenia. W takim przypadku wystarczy tylko zgłosić w starostwie powiatowym. Jeżeli lokalizacja szamba została uwzględniona na planie zagospodarowania działki, możemy zbudować zbiornik nie martwiąc się o żadne formalności.
Zdecydowanie odradzamy budowanie zbiornika betonowego na własną rękę. Aby mieć pewność, że produkt jest szczelny, najlepiej jest wybrać ten certyfikowany z ATESTEM PZH.

Jak duży zbiornik jest mi potrzebny?
Wszystko zależy od zapotrzebowania oraz zużycia wody przez domowników

# Dla rodziny 4-5 osobowej zalecane jest szambo od 10m3 do 12m3.

# Dla klientów domków letniskowych lub 2 osobowych zalecamy zbiorniki od 4m3 do 8m3 w zależności od ilości miesięcy mieszkalnych.

Co jaki czas trzeba opróżniać szambo betonowe?
Wszystko zależy od rodziny zamieszkującej dane gospodarstwo. Średnio rodzina z modelem 2+2 mająca zbiornik 10m3 zmuszona jest do wymiany nieczystości co 3-4 tygodnie. Średnia stawka odbioru takich nieczystości wynosi od 170-200zł. Jeżeli przyjmiemy że szambo opróżniamy co 4 tygodnie to roczna liczba cykli wyniesie 12.
W skali roku koszt jaki poniesiemy za eksploatacje szamba wyniesie 2040-2400zł.
Ile trwa montaż zbiornika?
W kwestii klienta jest przygotowanie wykopu o podanych przez nas wymiarach. Zbiornik jest profesjonalnie montowany dźwigiem typu HDS na klej wodo-mrozoodporny a następnie uszczelniany z zewnątrz. Cała operacja zajmuje ok 1h.
Czy zbiorniki są objęte gwarancją i na jaki okres?
Wszystkie nasze zbiorniki są objęte 5 letnią gwarancją.
Jak przygotować wykop pod budowę zbiornika?
W zależności od gruntu i typu zbiornika, podłoże powinno być wypoziomowane, podsypane piaskiem i suchym betonem, zgodnie z zaleceniami producenta.
Po złożonym przez klienta zamówieniu dokładne wymiary wykopu są podawane telefonicznie i wysyłane wiadomością SMS bądź e-mail.
Jakie warunki powinien spełniać grunt na mojej działce?
Zbiornik praktycznie możemy zamontować wszędzie gdzie da się zrobić wykop.

UWAGA!
Na terenach podmokłych po montażu należy zalać zbiornik wodą, aby zapobiec jego wypłynięciu.

Jak często trzeba dokonywać przeglądu wykonanej przez Państwa instalacji sanitarnej?
Po zamontowaniu, uszczelnieniu i przyłączeniu instalacji sanitarnej zbiornik należy starannie obsypać. Po zasypaniu szamba betonowego, należy sprawdzić, czy spoiny łączące nie zostały naruszone. Jeżeli stwierdzono naruszenie spoin, trzeba je niezwłocznie poprawić przed użytkowaniem zbiornika, bo może to spowodować przeciekanie na łączeniach.

TWOJE PYTANIE POZOSTAJE BEZ ODPOWIEDZI? ZADZWOŃ!

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie

Nie ważne czy wiesz dokładnie jaki jakiego zbiornika potrzebujesz, czy nie masz jeszcze zielonego pojęcia na ten temat. Z nami osiągniesz cel. Doradzimy jak duży zbiornik powinni Państwo zakupić dla danego rodzaju i wielkości nieruchomości, jak przygotować grunt i wykop, czy trzeba i gdzie załatwić wszystkie formalności. To nam zależy na kliencie, nie odwrotnie.

Każdy nasz klient

Może liczyć na

 • zaangażowanie naszego pracownika w 100% 100%
 • doradztwo 100% 100%
 • pomoc w załatwieniu formalności 100% 100%

Masz jakiekolwiek pytania? Pisz lub dzwoń śmiało.

Osoba po drugiej stronie na pewno rzeczowo na nie dopowie. Nie ma głupich pytań, są tyko głupie odpowiedzi. Nasz pracownik chętnie podzieli się z Państwem swoją fachową wiedzą w zakresie doboru, transportu oraz montażu zbiornika na szambo na Państwa działce. Przedstawimy przybliżone koszty oraz ustalimy czas i miejsce realizacji zlecenia.

Szczegółowo odpowiemy na wszelkie pytania. Pokierujemy również Państwa w sprawach urzędowych, podpowiadając gdzie i jakie dokumenty należy złożyć / przedstawić. To nam zależy, żeby wszytko zostało przygotowane i wykonane zgodnie ze sztuką, a dzięki temu kolejny zadowolony klient trafił do naszego portfolio.

Szybki czas realizacji

w

Doradztwo przy doborze zbiornika

Pomoc w załatwieniu formalności

Fachowa wiedza

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!

Wybierz formę kontaktu, którą preferujesz: