Piwniczki ogrodowe szczególnie te betonowe od dobrych kilku lat przeżywają swój renesans, czyli ponownie cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Lodówki jako nowoczesny sprzęt sprawiły, że tradycyjne piwniczki ogrodowe betonowe zniknęły z otoczenia jednorodzinnych domów. Okazało się po latach, że całkiem niepotrzebnie. Żaden nawet najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt chłodniczy nie zastąpi powiem tej tradycyjnej formy przydomowej ogrodowej spiżarki. Dlaczego?

Bez prądu

Piwniczka ogrodowa betonowa jest niezależna od prądu. Nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania, by w swoim wnętrzu oferować wyjątkowy mikroklimat i idealną stałą temperaturę. Temperatura ta gwarantuje, że żywność w niej przechowywana się nie psuje, a wina i inne trunki zawsze cieszą degustatorów wyjątkowym smakiem.

Odporność na wodę i wilgoć

Piwniczka ogrodowa betonowa jak sama nazwa wskazuje jest wykonana z nienasiąkliwego betonu. Doświadczeni sprawdzeni wykonawcy wykonują piwniczki w technologii monolitycznej z użyciem wyżej wspomnianego betonu nienasiąkliwego, wibroprasowanego wysokiej jakości. Tak aby piwniczka ogrodowa betonowa spełniała bezproblemowo swoją funkcję i była całkowicie bezpieczna w eksploatacji. Beton ma niekwestionowaną przewagę nad nawet najnowocześniejszymi tworzywami sztucznymi, dlatego, że…

Beton przenosi duże obciążenia

Piwniczka ogrodowa betonowa może być częściowo, a nawet całkowicie zakopana poniżej poziomu terenu. Może znajdować się przykładowo pod tarasem lub podjazdem. Siły nacisku nie będą zagrażać jej konstrukcji i tym samym bezpieczeństwu użytkowników. W przypadku gdy piwniczka ogrodowa betonowa jest jedynie częściowo wkopana w ziemię, materiał, z którego została wykonana również niesie ze sobą dużą zaletę. Całą konstrukcję bezpiecznie można obsypać ziemią i utworzyć duża skarpę i miejsce dla roślin. Siły przenoszone w gruncie nie uszkodzą spiżarki i piwniczka betonowa ogrodowa będzie służyć właścicielom ich dzieciom i wnukom przez długie lata.

Szukasz betonowej piwniczki ogrodowej? Sprawdź naszą ofertę.