Kiedy do miejsca zaplanowanej budowy domu nie dochodzi kanalizacja inwestor staje przed koniecznością odpowiedzenia sobie na powyżej postawione pytanie? Ale przecież mamy XXI wiek, kanalizacja jest prawie wszędzie. Po co inwestować w szambo betonowe? No właśnie słowo „prawie” robi wielką różnicę, bo… kanalizacja w wielu miejscach Polski jest wciąż dla samorządów inwestycją zbyt drogą i tak naprawdę nieopłacalną.

Gdy nie ma kanalizacji

Właściciele nieruchomości nadal są zobowiązani do odprowadzania nieczystości w sposób zgodny z obowiązującym prawem. Podstawę tego prawa stanowi ustawa z dnia 13 września 1996 roku „o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”. Stanowi ona m.in., że wszyscy właściciele nieruchomości są zobowiązani do odprowadzania ścieków i nieczystości w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego. Rozwiązania są dwa – szambo betonowe lub przydomowa oczyszczalnia ścieków. Co wybrać i dlaczego?

Szambo betonowe 10m2

To optymalna i najczęściej wybierana wielkość zbiornika przez polskiego konsumenta. Taka wielkość szamba świetnie sprawdza się jako sprawdzony sposób na odprowadzanie ścieków dla 3-4 osobowej rodziny.. Betonowe szambo wykonane zgodnie ze sztuką z betonu wibroprasowanego odpornego na działanie wody i wilgoci oraz odpowiednio zaizolowane jest szczelne. Konstrukcja jest prosta i łatwa w montażu, a przy tym 100% szczelna. Inwestor ma pewność, że nieczystości nie skażą najbliższego otoczenia, a nieprzyjemne zapachy nie będą zakłócać spokoju mieszkańców. Dowiedz się więcej o szambie betonowym 10m3.

Co, jeśli nie szambo betonowe?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą przyłączyć się do kanalizacji. Jednak koszt jej właściwego wykonania, to duża kwota na zwrot z inwestycji trzeba poczekać. Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest też o wiele bardziej skomplikowany, wymaga wygospodarowania odpowiedniej powierzchni terenu. Podczas gdy szambo betonowe, to jedynie przygotowanie wykopu i podłączenie tego szamba betonowego rurą do domowego systemu kanalizacyjnego. Szambo betonowe od sprawdzonego producenta to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, a realizacja całego projektu jest szybka i prosta.

Nie czekaj. Zamów już dziś szambo betonowe w naszym sklepie.