Deszczówka

Zbiornik betonowy na deszczówkę służy do przechowywania wody opadowej, potocznie nazywanej deszczówką, chociaż można ją pozyskać nie tylko z opadów deszczu, ale również śniegu czy gradu. Woda opadowa charakteryzuje się wysoką zawartością gazów, takich jak azot, tlen oraz dwutlenek węgla, może także zawierać sadzę, pyłki roślinne, różnego rodzaju mikroorganizmy i sole mineralne. Ma ph około 6. Deszczówka nie nadaje się do picia, ale przydaje się do celów przemysłowych i gospodarczych — jest miękka, nie zawiera magnezu oraz wapnia.

Woda opadowa nadaje się do spłukiwania toalety, prac porządkowych np. mycia samochodu, a także podlewania roślin. Brak wapnia w wodzie deszczowej pozwala wykorzystać ją do prania. W miękkiej deszczówce dobrze rozpuszczają się środki piorące, a więc czyszcząc ubrania w wodzie opadowej, ograniczysz zużycie proszku oraz płynu do płukania.

GŁÓWNE ZALETY WODY DESZCZOWEJ:

  • Korzystanie z wody deszczowej wiąże się z oszczędnością pieniędzy
  • Gromadzenie deszczówki to ekologiczne rozwiązanie
  • Deszczówka wpływa korzystnie na rośliny

Jak widać wykorzystywanie wody deszczowej ma wiele zalet, dlatego w kolejnej części artykułu przedstawimy jak ją efektywnie zbierać i magazynować.

Zbiornik betonowy na wodę opadową – korzyści z posiadania

Najważniejszą korzyścią wynikająca z gromadzenia wody opadowej jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Drugim powodem, dla którego warto zbierać deszczówkę w zbiorniku są względy ekologiczne. Wykorzystując wodę opadową zmniejszamy bowiem zużycie wody z instalacji wodociągowej i odzyskujemy marnowaną wodę deszczową. Zgromadzoną deszczówkę możemy wykorzystać w domu. Woda deszczowa jest również miękka i wykorzystując ją w gospodarstwie domowym unikamy problemu osadzania się kamienia.

Do zbierania wody deszczowej mogą do tego służyć zarówno zbiorniki stojące na powierzchni, jak i wkopane w ziemię. Zbiorniki betonowe nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Zastosowanie ich jako zbiorników na wodę deszczową jest jednym z najczęstszych. Klienci często
wybierają właśnie zbiornik betonowy do tego celu, ponieważ jest on solidny i trwały. Właśnie dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że zbiorniki posłużą im na lata!

Zbiornik betonowy jest wykonany z betonu najwyższej klasy, a w środku znajduje się zbrojenie z drutów. Zapewnia to wytrzymałość całej konstrukcji. Mamy pewność, że wytrzyma ciężar ziemi, która na nim leży – takiej pewności nie mamy już w przypadku zbiorników plastikowych. Najczęstsze skargi na zbiorniki plastikowe, są właśnie dlatego, że zgniatają się pod wpływem obciążenia. Dodatkową zaletą kupna zbiornika betonowego, a nie plastikowego jest jego cena! Zbiorniki plastikowe mają bardzo wysokie ceny…

Masza firma oferuje zbiornik betonowy na deszczówkę w niezwykle atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu!