No właśnie, gdzie kupić szambo betonowe, które będzie dobre jakościowo, a za razem tanie?

Poszukując informacji gdzie kupić szambo betonowe w internecie, można znaleźć wiele pytań związanych z kupnem i wyborem najlepszego zbiornika betonowego, które pozostają bez odpowiedzi. Firm zajmujących się produkcja zbiorników betonowych w Polsce jest wiele. Rynek jest bardzo obszerny i ceny są bardzo zróżnicowane. Niestety jakość w wielu przypadkach pozostawia nam wiele do życzenia. Wszytko to sprawia, że wybór optymalnej oferty nie należy, niestety do prostych zadań.

Moim zdaniem wybierając zbiornik betonowy powinniśmy wypośrodkować sobie koszt zbiornika. Wybierzmy zbiornik nie za tani ani też nie za drogi bo przecież nikt z nas nie lubi też przepłacać. W poniższym artykule postaram się państwu przybliżyć na co powinnismy jeszcze zwrócić uwagę.

Po pierwsze – możesz kupić szambo betonowe, z innym przeznaczeniem niż zbiornik na nieczystości

Przy zakupie zbiornika (szamba betonowego) trzeba patrzeć na jego przeznaczenie. Uniwersalne zbiorniki betonowe mają wszelakie zastosowanie.

Klienci mogą wykorzystać produkt jako:

 • zbiornik na szambo,
 • zbiornik na deszczówkę,
 • zbiornik na ścieki,
 • zbiornik na gnojówkę,
 • zbiornik na gnojownicę,
 • zbiornik na wodę,
 • zbiornik przeciwpożarowy,
 • studzienka wysokociśnieniowa,
 • piwniczkę,
 • ziemiankę,
 • przydomową oczyszczalnię ścieków

.. i wiele innych w zależności od pomysłu klienta.

Po drugie

Musimy patrzeć na jakość i materiał z jakiego został wykonany produkt. Powinien być użyty beton – minimalnie B25W8. Każdy zbiornik musi mieć ściany o grubości 10 cm oraz powinien być zalewany monolitycznie czyli ściany razem z dnem. Do takiej produkcji używane są specjalne formy. Klient powinien także zwrócić uwagę na zbrojenia ścian. Gwarantują one wyższą wytrzymałość naszego zbiornika. Zdecydowanie odradzam robienie zbiornika na własną rękę, lepiej wybrać sprawdzony produkt z ATESTEM PZH i nie mieć problemów z odbiorem danego obiektu.

Po trzecie

Przy zakupie zbiornika betonowego trzeba zadać pytanie producentowi jak wygląda montaż i dostarczenie produktu. Dobrze szczelny zbiornik wymaga profesjonalnego montażu na klej wodo-mrozoodporny. Wiele firm chcąc zaoszczędzić na materiałach w dalszej części używa zwykłej pianki, która jest tania i nieszczelna.

Mam nadzieje, że powyższy artykuł ułatwi Państwu podjęcie decyzji o zakupie zbiornika betonowego i uchroni przed popełnieniem typowych błędów konsumenckich. Tak, jak pomniałem na samym początku wybór optymalnego dla danego obiektu, nie drogiego, a zarazem trwałego oraz dobrze wykonanego zbiornika na szambo nie należy do zadań prosty. Na naszym blogu będziemy przekazywać Państwu informacje, które, mamy nadzieję staną się pomoce przy tego typu sytuacjach.

Wkrótce więcej materiałów podnoszących świadomość konsumencką w naszej branży. Zapraszamy do śledzenia blog-a, komentowania i zadawania pytań.